Co nowego południowy przegląd rynkowy

Popołudniowy przegląd rynkowy – 3 decyzje banków centralnych w następnym tygodniu!
Możliwość podwyżek stóp procentowych USA we wrześniu skreśliły słabsze wskaźniki od tych oczekiwanych przez analityków, ale także zepchnęły w dół USD to wszystko działo się pod dyktando publikacji NFP i raportu z amerykańskiego rynku pracy. Przyszły tydzień wtorek (6 września) posiedzenie Rezerw Banku Australii (RBA), Analitycy spodziewają się utrzymania stóp bankowych na niezmienionym poziomie 1.5%.
Wydarzenia
Środa (7 września) podsumowanie posiedzenia Banku Kanady (BoC). Opublikowanie Decyzji w spawie stóp procentowych i oświadczenie PolMon. Zwieńczeniem tygodnia banków centralnych będzie ten, który zaraz obok FED jest najpilniej śledzonym przez rynki. O 14:30 rozpocznie się natomiast konferencja prasowa, podczas której Mario Draghi odczyta oświadczenie polityki pieniężnej, a następnie odpowie na pytania dziennikarzy.
W związku
W związku z niespodziewanym spowolnieniem niemieckiej i europejskiej inflacji EBC ma problem. Liczba kolejnych opcji drastycznie się zmniejsza, gdy od ponad roku walczy się z niską inflacją przy użyciu wartego miliardy EUR programu QE oraz ujemną stopą depozytową, a nie przynosi to żadnych efektów. Pytanie, czy Mario Draghi zaskoczy nas podczas spotkania w przyszły czwartek? Wydaje się to wątpliwe – najprawdopodobniej usłyszy po raz kolejny, że EBC potrzebuje więcej czasu, aby ocenić obecną sytuację ekonomiczną, czekając na publikację kolejnych, istotnych danych makro.

Przemysław

Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko wymówki, które sami tworzymy, aby nie dojść do sukcesu.