Kanada w tarapatach!

Kanada w tarapatach!
Kanada stoi przed nie lada tarapatami, za którymi stoją niskie ceny ropy, które szkodzą kanadyjskiej gospodarce to tego istnieje jeszcze ryzyko pęknięcia olbrzymiej bańki na rynku nieruchomości.

Mauldin Economics Dillian, w której wypowiedzi udzielił, powiedział się, że otworzył krótką pozycję na dolarze kanadyjskim już trzy lata temu, dzięki czemu udało mu się nieźle zarobić. Jeżeli dojdzie do pęknięcia bańki na rynku nieruchomości, to jej skutki będą wyglądać nieco inaczej od tego, czego świadkami byliśmy podczas kryzysu w USA w 2008 roku.

Spekulacje

Dillian twierdzi, że duże prawdopodobieństwo wskazuje na to, że FED podniesie stopy procentowe, a w tym samym Bank Kanady dokona kolejnego luzowania polityki monetarnej. To wywrze wywartą dodatkową presję na słabego Kanadyjskiego dolara.

To nie koniec

Problemem jest również rosnąca wartość kredytów konsumenckich i spadek zatrudnienia. Jeśli uznać, że spekulację Dilliana się sprawdzą, USDCAD może sięgnąć nawet 1,60-1,70. Jego zdaniem postawienie shortów na CAD to jedna z najlepszych inwestycyjnych okazji najbliższych lat. Trzy lata temu cena USDCAD znajdowała się w okolicach parytetu. Obecnie kurs znajduje się blisko 1,30. Prostokąt odzwierciedla wskazany przez Dilliana cel dla tej pary walutowej.

Przemysław

Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko wymówki, które sami tworzymy, aby nie dojść do sukcesu.