Morgan Stanley twierdzi

Doniesienie Morgan Stanley
Ostatnio stateczna pozycja amerykańskiego dolora nieco słabo presperuje została zaburzona price action na wielu parach walutowych.Pomimo to analitycy Morgan Stanley są nastawini pozytywnie co do EUR/USD. Pytanie brzmi dlaczego?

Takie są fakty

Ponieważ bank wciąć potrzymuje swoje prognozy dla EUR/USD na niezmienionym poziomie dźeje sie tak ponieważ europejska gospodarka dobrze radzi sobie w obliczu możliwego Brexitu. Ostatnie informacje na temat PMI twierdzą że sprostały naszym oczekiwanią co przekłada sie z kolei na spadek szans na kolejną transze luzownia ze strony EBC przekonują analitycy Morgan Stanley. Jeżeli Europejski Bank Centralny ponownie obniży stopy procentowe lub poszerzy program QE. W wyniku czego te procesy to te działania w opinii banku nie będą w stanie doprowadzić do dalszego spadku rentowności długoterminowych obligacji europejskich. Więc spodkowa reakcja EUR na kolejne cięće EBC będzie tylko w charakterze spekulacji. Ryzyko jakie pozostaje to dane makroekonomiczne ze Stanów oraz prognozy rynkowe związane z możliwą podwyżką Fed.

Prognozy

Analitycy Morgan Stanley sądzą ze sygnały z amerykańskiej gospodarki są jedynie czynnikami sezonowymi, co powinno doprowadzić, że EUR/USD jeszcze w tym roku powróci powyżej poziomu 1,1600.

Przemysław

Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko wymówki, które sami tworzymy, aby nie dojść do sukcesu.